Przejęcie Śmiałego

Pierwsza część przejmowania Śmiałego za nami. Zinwentaryzowaliśmy zawartość kontenera i jachtu, zorientowaliśmy się w instalacjach, rozmieszczeniu i kondycji zaworów. Uruchomiliśmy pompę zęzową, jedną baterię akumulatorów hotelowych, urządzenie sterowe, oraz manetkę silnika, która podczas pierwszych prób odpadła z kawałkiem pokładu… Dziękujemy Piotrowi i Pawłowi za obecność i pomoc 🙂 Oraz Pawłowi za niespodziewane prezenty: dzienniki jachtowe Śmiałego, plan takielunku z dokumentacji J-140 i inne skarby 🙂

Za tydzień będziemy odpalać maszynę i szykować łódkę do przepłynięcia na remont. Wygląda na to, że do startu diesla wystarczy podłączyć nowa baterię akumulatorów 24V, ale będzie znacznie więcej pracy. Na szczęście wolontariusze już zapowiedzieli obecność 🙂

4 myśli na “Przejęcie Śmiałego”

    1. Jest nam zawsze bardzo miło słyszeć, że zależy Wam na Śmiałym. Dzięki temu czujemy jeszcze mocniej, że robimy coś słusznego i potrzebnego. W tej chwili mamy przymusową przerwę, trzymajmy wszyscy kciuki za poprawę sytuacji wirusowej!

  1. a ja właśnie przeczytałem książkę o pt “KAPITAN KUK” Baranowskiego. polecam, można zobaczyć poczynania Śmiałego oczyma wyobraźni, tak jet to fajnie napisane… ratujmy go.

    1. Polecamy wszystkie książki o wyprawie Śmiałego – “Wyprawa Śmiały” B. Kowalskiego, “Śmiałym do Rio” T. Romera, “Śmiałym dookoła kontynentu” J. Knabe, oraz album “Wyprawa na Śmiałym”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.