Podsumowanie roku

W nowym roku należy się wszystkim małe podsumowanie głównego fundacyjnego wydarzenia w 2019 r., czyli kupna Śmiałego. Pewnie zaczynacie się już powoli zastanawiać, czemu po pierwszych entuzjastycznych wpisach nastąpiła cisza, a Śmiałek nadal na wodzie. Nic złego się na szczęście nie dzieje, ale oto dlaczego trwa to tak długo.

Wszystko zaczęło się od wygrania konkursu ofert 12 września, następnie aż do końca listopada trwało uzgodnienie treści umowy oraz listy inwentarza. W grudniu podpisaliśmy umowę kupna, a 11 grudnia także wszyscy wymagani członkowie PZŻ złożyli swoje podpisy. Po tym fakcie po naszej stronie zostało załatwienie w Izbie Morskiej w Szczecinie zmian związanych ze zmianą właściciela, oraz utworzenie niewielkiej hipoteki morskiej, mającej zabezpieczyć Śmiałego przed powtórzeniem losu Juranda, czyli złomowaniem. Dopiero po tym Śmiały miał zostać fizycznie wydany Fundacji.

Niestety po świętach, zamiast zawiadomienia o wpisie, Izba Morska zażądała wykazania, że obecny PZŻ to ten sam który w latach 50 został wpisany w Rejestrze Okrętowym jako właściciel Śmiałego. W 1958 roku PZŻ był wpisany w rejestrze stowarzyszeń Urzędu Miasta Warszawy, a obecnie jest w Krajowym Rejestrze Sądowym i dla Izby Morskiej wcale nie jest oczywiste, że to nadal ta sama osoba prawna, a co za tym idzie, że faktycznie uprawniona do sprzedaży jachtu.

Wizyta w Trzebieży – grudzień 2019 r.

W nowym roku należy się wszystkim małe podsumowanie głównego fundacyjnego wydarzenia w 2019 r., czyli kupna Śmiałego. Pewnie zaczynacie się już powoli zastanawiać, czemu po pierwszych entuzjastycznych wpisach nastąpiła cisza, a Śmiałek nadal na wodzie. Nic złego się na szczęście nie dzieje, ale oto dlaczego trwa to tak długo. Wszystko zaczęło się od wygrania konkursu ofert 12 września, następnie aż do końca listopada trwało uzgodnienie treści umowy oraz listy inwentarza. W grudniu podpisaliśmy umowę kupna, a 11 grudnia także wszyscy wymagani członkowie PZŻ złożyli swoje podpisy. Po tym fakcie po naszej stronie zostało załatwienie w Izbie Morskiej w Szczecinie zmian związanych ze zmianą właściciela, oraz utworzenie niewielkiej hipoteki morskiej, mającej zabezpieczyć Śmiałego przed powtórzeniem losu Juranda, czyli złomowaniem. Dopiero po tym Śmiały miał zostać fizycznie wydany Fundacji. Niestety po świętach, zamiast zawiadomienia o wpisie, Izba Morska zażądała wykazania, że obecny PZŻ to ten sam który w latach 50 został wpisany w Rejestrze Okrętowym jako właściciel Śmiałego. W 1958 roku PZŻ był wpisany w rejestrze stowarzyszeń Urzędu Miasta Warszawy, a obecnie jest w Krajowym Rejestrze Sądowym i dla Izby Morskiej wcale nie jest oczywiste, że to nadal ta sama osoba prawna, a co za tym idzie, że faktycznie uprawniona do sprzedaży jachtu. W tej chwili więc uzupełniamy dokumenty i mamy nadzieję, że w ciągu 3-4 tygodni sprawa zostanie zakończona.Wszystkie formalności będą kompletne i Śmiały, wraz z całym dobytkiem, zostanie nam fizycznie przekazany. Wtedy będziemy mogli organizować dźwig i wyciąganie z wody. Do tego czasu jacht jest pod opieką ośrodka w Trzebieży. Odwiedziliśmy go przed świętami, ma się nieźle :)W najbliższym czasie planujemy przeserwisować łoże postojowe Śmiałego, mamy nadzieję, że PZŻ pójdzie nam na rękę i pozwoli na to przed zakończeniem formalności. Będziemy także urządzać kolejną akcję z rysunkami cegiełkami, oraz otworzyliśmy fundacyjny sklepik pod adresem: https://www.facebook.com/FundacjaKlasyczneJachty/shop/?ref=page_internal

Opublikowany przez Fundacja Klasyczne Jachty Niedziela, 5 stycznia 2020

W tej chwili więc uzupełniamy dokumenty i mamy nadzieję, że w ciągu 3-4 tygodni sprawa zostanie zakończona.Wszystkie formalności będą kompletne i Śmiały, wraz z całym dobytkiem, zostanie nam fizycznie przekazany. Wtedy będziemy mogli organizować dźwig i wyciąganie z wody. Do tego czasu jacht jest pod opieką ośrodka w Trzebieży. Odwiedziliśmy go przed świętami, ma się nieźle 🙂

W najbliższym czasie planujemy przeserwisować łoże postojowe Śmiałego, mamy nadzieję, że PZŻ pójdzie nam na rękę i pozwoli na to przed zakończeniem formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.